Monika Chochlíkova sa stala Majsterkou Európy v K1

victorygym trencin

Naša Monika Chochlíková sa postarala o obrovské prekvapenie na najprestížnejších Majstrovstvách Európy asociácie WAKO v kickboxe, v disciplíne K1. Monika, ako 20-ročný nováčik v Slovenskej reprezentácii, pri svojej premiérovej účasti na najväčšom Európskom podujatí v kickboxe, získala zlato a titul Majsterky Európy žien do 52kg v K1!

V histórii Slovenska je to prvý reprezentant, ktorému sa na tomto vrcholnom podujatí podarilo získať zlatú medailu v K1!
V obrovskej konkurencii najlepších zápasníčok Európy (na celom turnaji bolo 523 pretekárov z 40 krajín Európy) ju v prvom ťažkom zápase čakala súperka z Fínska Raatesalmi Hanna. Po ťažkom a bojovnom výkone na body zvíťazila Monika. V semifinále jej súperkou bola favoritka turnaja a niekoľkonásobná Majsterka Európy a Sveta, Ruska Anne Poskrebysheva. V tomto zápase Monika ukázala obrovské srdce a v poslednom kole dokázala zvrátiť zápas na svoju stranu a zvíťaziť. Vo finále ju čakala skúsenejšia Rakúšanka Myra Winkelmann, ktorá ale nestíhala Monike Chochĺíkovej v zápase a tá si jasnou prevahou vybojovala na svojom premiérovom šampionáte zlato.

Tento turnaj bol taktiež Európskou kvalifikáciou v K1 na Svetové Hry 2017, ktoré sa budú konať v Poľskom Vroclawe. A Monika Chochlíková ako zlatá medailistka si svoju miestenku jasne vybojovala aj na toto, po Olympiáde, druhé najprestížnejšie športové podujatie na svete! Za Slovensko sa v K1 na Svetových Hrách 2017 zúčastnia aj bronzové medailistky z tohto Šampionátu v K1, Veronika Petríkova, Lucia Cmárová a Veronika Cmárova.